"Legeltetésre alapozott állattartás" szakirányú továbbképzés indul
Jelentkezési felhívás
Legeltetéses állattartási szakmérnök és specialista szakirányú továbbképzésekre
A Szent István Egyetem Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kara szakirányú továbbképzést hirdet
- Legeltetésre alapozott állattartási szakmérnök
- Legeltetésre alapozott állattartási specialista
szakokon, levelező munkarendben, 2018. októbertől.
Jelentkezési határidő: 2018. augusztus 31.
Jelentkezési feltételek:
- A szakmérnöki szakra agrár képzési területen, legalább alapképzésben (korábban főiskolai szintű képzésben) szerzett mérnöki végzettséggel lehet jelentkezni. Fontos, hogy a szakképzettség megnevezésében benne legyen a „mérnök” szó. A képzés ezen a szakon 2 félév.
- A specialista szakra bármilyen képzési területen, legalább alapképzésben (BSc) szerzett szakképzettséggel lehet jelentkezni. A képzési idő 4 félév. Erre a szakra jelentkezhetnek a tanárok, bölcsészek, közgazdászok, stb., mindenki, akinek nem agrár területen szerzett, vagy agrár-, de nem mérnöki végzettsége van.
A képzés célja: olyan szakemberek képzése, akik a legmodernebb, gyakorlatba átültethető komplex ismeretekkel rendelkeznek a legeltethető állatok (szarvasmarhák, juhok, kecskék, lovak) szaporodásbiológiája, takarmányozása és tartástechnológiája területén. Felkészültek az okszerű táplálóanyag-ellátásra, a legelőfű és a téli takarmány előállítására. A képzés gyakorlati ismeretek nyújtásával a legeltetésre alapozott állattartás területén új ismeretekkel bővíti az agrármérnöki tudást, az egyéb alapvégzettségekkel rendelkezőknél pedig mezőgazdasági alapismereteket nyújt és azt követően biztosítja a szakismeretek megszerzését.
A főbb szakmai ismeretkörök:
- Legelő- és rétgazdálkodási ismeretkör: 12-16 kredit
Gyepalkotók növényismeret-szinten, a fenológia-takarmányminőség összefüggése, a takarmány termesztése, telepítés, felülvetés, egyéb gyepjavítási és -ápolási munkák, kaszálás, réti széna készítése, fűsilózás, tárolás, takarmány-minősítés; legeltetési módszerek, legeltetés tervezése és szervezése, a legelő berendezései, legeltetéstechnika oktatása, önálló legelő- és legeltetéstervezés a téli takarmányozással együtt, kiegészítő takarmányozás tervezése
- Kérődző-szaporodásbiológiai ismeretkör: 4-8 kredit
- Kérődző állatok tartása és takarmányozása ismeretkör: 22-26 kredit
A szarvasmarha- (elsősorban húsmarha-), juh- és kecsketartás és -takarmányozás
- Lótartási és takarmányozási ismeretkör: 6-10 kredit
- Szakdolgozat: 8 kredit”
A képzés munkarendje: október-november és február-március hónapokban 6-6 alkalommal csütörtökön és pénteken, szakmai tanulmányutak májusban előzetes egyeztetés szerint.
A képzés költsége: 155 000 Ft/félév