Utolsó módosítás 2022. jan. 27.
Tenyészetlátogatás Tiszaszentimrén

elado

1%

Újdonságok

Megjelentek egyesületünk szelekciós indexei

Az elmúlt időszakban fontos mérföldkőhöz érkezett egyesületünk, melyről azonban a napi feladatok mellett ezidáig nem adtunk hírt: a legutóbbi tenyészérték-futtatással egyben szelekciós index, a tavaly a szakmai napokon beharangozott Charolais Értékindex is számításra került!

 

BO indexekAz MCkTI (Magyar Charolais Kissúlyú Tenyésztői Index), MCnTI (Magyar Charolais Nagysúlyú Tenyésztői Index) és MCVI (Magyar Charolais Végtermék Index) indexek az árutermelő tenyészet profilja szerint alkalmazva hasznos segítséget nyújthatnak a tenyészbikaválasztásban.

Az indexek megtalálhatók a tenyészérték-lekérdező felületen, az egyes bikák adatlapjának alján, ahogy az a cikk képénél is látható.

Az indexek felhasználásához, értelmezéséhez segítséget nyújt a tavalyi szakmai napokon elhangzott előadás.