Jancsó István CV
Szakmai önéletrajz
JANCSÓ ISTVÁN vagyok, 1958. október 31-én születtem a B-A-Z Megyei Deteken. Az általános iskola elvégzése után az Abaújszántói Gyárfás József Mezőgazdasági Szakközépiskolában érettségiztem. Sikeresen felvételiztem a Debreceni Agrártudományi Egyetemre, ahol 1983-ban jó eredménnyel szereztem általános agrármérnöki diplomát.
1983. szeptember 1-től dolgoztam a Szikszói Állami Gazdaságban, ez a cég honosította meg a Charolais fajtát Magyarországon. 1 évig gyakornok illetve növénytermesztési művezető voltam. Újabb 1 évig üzemegységvezetőként dolgoztam, a növénytermesztés mellett 3000 db-os juhtenyésztő telep irányítása is hozzám tartozott.
1985. augusztus 1 –el a Dicházai Kerület Igazgatójának neveztek ki. Ebben a beosztásban 8 évet dolgoztam, 1000 férőhelyes hízómarhatelep, 300 db-os charolais törzsállomány és 800 ha szántóföldi növénytermesztés, takarmánytermesztés tartozott hozzám. Ezen idő alatt kedveltem meg igazán a húsmarha tenyésztést, szerettem meg a charolais fajtát. Részese voltam azoknak a nehézségeknek, amik az ágazatot, a fajtát jellemezték ebben az időszakban. 2003 – 2005 –ig a gazdaság részleges privatizáció miatti átszervezés után kereskedelmi vezetői megbízást kaptam. Sikeresen képviseltem a gazdaság érdekeit a csődegyezségi tárgyalásokon és a termékértékesítés során. 2005-ben végül egy 2000 ha-os jogutód maradt a 8000 ha-os vállalatból és a fiatalabb szakembereknek felmondtak.
Két kollégámmal vállalkozást alapítottam és néhány 10 ha-on szántóföldi növénytermesztésbe kezdtünk. Vállalkozásunk gyorsan fejlődött, 2004-re már 3000 ha-on folytattuk a szántóföldi növénytermesztést. Ebben az évben hirdették meg az Abaúji Charolais Mg Zrt privatizációját, amelyet a dolgozókkal együtt megvásároltunk és ezóta is a cégcsoport vezérigazgatói posztját töltöm be. 5000 ha-ra nőtt így az általunk művelt terület és a miénk lett az ország elsőszámú charolais törzstenyészete is. Ekkor 220 db tehén alkotta az állományt, amit 2008-ra 600 db-ra fejlesztettünk. Sikeresen szerepelünk az állattenyésztési kiállításokon. Háromszor nyertük el egymás után a Magyar Állattenyésztési Szövetség tenyésztési nagydíját. Jelenleg 1100 nagy állategységet tartunk tisztavérű és keresztezett charolaisból. Ebből is látszik, hogy elkötelezett híve vagyok a charolais fajtának.
2004-ben választott a Közgyűlés Elnökségi tagnak, így részese voltam a Charolais Világkonferencia szervezésének. 2008-tól napjainkig a tagság bizalmából az MCTE Elnöke vagyok, amit a charolais tenyésztői pályafutásom csúcsának tartok.
Az elkövetkező 4 évben szívesen tölteném be ezt a posztot, hogy a megkezdett programok kiteljesedésének részese legyek.
Ilyen például: - a KSTV meghatározó legyen a teljesítmény ellenőrzésbe
- szélesedő nemzetközi kapcsolataink révén a tenyész- és vágóállat értékesítés a lehető legjobb árakon valósuljon meg
- rendezvényeink népszerűsítésével segítsük elő, hogy a tagság jobban megismerje egymást
- új választási rendszerünk tegye lehetővé a tagság érdekeinek arányos képviseletét a döntéshozatalban
- az MCTE népszerűsítésével növeljük a taglétszámot, az ellenőrzött állatlétszám növelése nyújtson fedezetet a növekvő költségekre.
Úgy gondolom, képes vagyok rá, hogy ezt a sokszínű, változatos érdekkel rendelkező tagságot egységgé formáljam, olyan Elnökséggel, amelynek összetétele kellő arányosságot képvisel a különböző érdekcsoportok között.
Kérem, hogy mindenki vegyen részt a Közgyűlés munkájában!
Léh, 2012. december 7.
Üdvözlettel:
Jancsó István András